Menstruatsiooni vahelejätmine pillideta 18.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ma pole kunagi kasutanud antibeebipille, kuid oleks soov jätta järgmised "pahad päevad" vahele.Kas seda on võimalik läbi viia mõne muu meetodiga kui sellega, et pean hakkama pille võtma?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Et menstruaaltsükkel on hormoonidest sõltuv, siis selleks , et mensest edasi lükata on vajalik kasutada hormoontablette. Kõige lihtsam on seda tõesti teha kasutades antibeebi pille.
Tervitades Aie Sekavin