soov rasestuda 17.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen 29 aastane, 8 aastase lapse ema ja viimased 7 aastat võtnud rasestumisvastaseid tablette. nende aastate jooksul ei ole ma eriti regulaarselt naistearsti külastanud. mingeid sellealaseid terviseprobleeme ka olnud ei ole. nüüd soovin rasestuda. kas peaksin käima naistearsti juures läbivaatusel ja konsulteerimas või võin lihtsalt lõpetada pillide võtmise?
ette tänades, Maarit

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Maarit.
Soovitan enne raseduse planeerimist teha analüüsid põletikunäitajatele ja günekoloogilise läbivaatluse. Kui Teil on suguvõsas suhruhaigeid, või kui Teie esimese lapse kaal oli >4000, ka veresuhkru analüüsi. Samuti võiks peale pillide kasutamise lõpetamist kasutada Foolhapet ( tihti on pikemat aega pille kasutanud naistel foolhappe mõningane defitsiit).
Edu Teile soovides Aire Sekavin