Rasedus ja sünnitus. Keisrilõikus . 03.06.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere !

Minu esimene laps sündis peale pikaleveninud sünnitust keisrilõikega . Arstide arvates oli põhjuseks lapse suurus ( kaal 4200 g , pikkus 51 cm ) ning funktsionaalselt kitsas vaagen . Ise pean põhjuseks seda ,et epiduraalne anesteesia ebaõnnestus ,presse ma ei tundnudki ning ei suutnud ka seetõttu sünnitada . Tundub et suur sünnikaal on meil päritav ,sest nii minu , kui ka abikaasa sünnikaal oli üle nelja kilo . Sündisime siiski tavalisel moel ,vaatamata sellele , et minu ema ja ämm on minust veel haprama kondiga. Sellest tulenevalt ka küsimused :

1.kui suur on tõenäosus ,et ka järgmine laps sünnib keisrilõikega ( sooviksin ise sünnitada ) ?

2.milline on parim aeg uueks raseduseks ja sünnituseks ,et

oleks võimalikult suur tõenäosus loomulikuks sünnituseks ?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on armiga emakas, siis uuele rasestumisele võiksite mõelda umbes 1 aasta pärast , mitte varem. Loomulikult võite seda teha ka hiljem. Umbes 40-50% naistest sünnitavad peale keisrit ise. Väga palju oleneb tegelikult eelneva operatsiooni põhjusest.