iiveldus 12.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et olen 17 nädalat rase ja tunnen end nagu oleksin alles rasedaks jäänud. Nimelt hakkasid mul jälle iiveldushood. Söök ei tekita vastikust aga selline piinav tunne on kogu aeg. Kas see on normaalne ja kas see on üldse tingitud rasedusest? (Raseduse alguses oli paar kolm nädalat paha olla aga see ei olnud midagi välja kannatamatut)
Ette tänades, murelik.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere murelik.
Iiveldus võib olla tingitud ka seedetrakti haigustest või viirusinfektsioonist. Pöörduge oma naistearsti poole, et teha analüüsid. On naisi, kellel esineb rasedusaegne iiveldus ka kogu raseduse aja.
Tervitades Aire Sekavin