rasedus ja sport 10.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!
olen veidi üle kahekümeaastane ja tegelenud eluaeg aktiivselt spordiga!
praegu olen 25 nädalat rase ja mängin aktiivselt võrkpalli!mingeid kaebusi ei ole, pigem tunnen end paremini kui raseduse alguskuudel mil ei suutnud iiveldushoogude tõttu millegagi tegeleda! kõht ei paista peaaegu üldse välja ja ei sega. normaalkaalgu võrreldes olen juurde võtnud u.3-4kg
lugesin et jooksmine ja hüppamine on kahjulik vaid liigestele suureneva kehakaalu tõttu...kuid minul ju sellga probleeme ei ole. niisiis kui kaua võin veel oma hobiga tegeleda? ja ega see loodet mingil viisil kahjusta?
veel niipalju, et mõned nädalad tagasi tundsin loote liigutusi igal hommikul ja õhtul...nüüd tunduvalt harvemini ja mitte iga päev. on see normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kuna rasedus ei ole haigus, võite tegelda tervisespordiga enesetunde järgi.
2. Loote liigutuste jälgimise osas konsulteerige ämmaemandaga, kes õpetab neid lugema.
Kui Teil on kaebusi, on võimalik loodet uurida ultraheliga ja KTG-ga-loote südamelöökide uuringu registreerimisega.