sport raseduse ajal 06.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen eluaeg kõvasti sporti teinud ja ei suuda ausalt öeldes ka rasedana (18+1) ennast väga tagasi hoida. Vähendasin küll trennide arvu nädalas, aga ikka kuulen siit ja sealt, et ei tohi teha hantlitega harjutusi ja kõhulihaseid jne. Tean küll, et ujumist soovitatakse kõige enam, aga ma ei suuda pidevalt kloori sees olla. Seepärast teen aeroobikat. Mis siis antud juhul on kohe kindlasti keelatud ja mis mitte?

Ette tänades,

Triin

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Otsest keeldu ei ole. Kui olete sportimisega harjunud, siis võite kindlasti jätkata. Võib-olla ehk koormust võiksite pisut vähendada. Aeroobikat võite teha tunde järgi ja kõhulihastele ehk natuke nõrgemalt kui olete seda ilma raseduseta teinud.Dr Kadastik