Kas ikka olen rase??? 27.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kasutan juba mitu aastat logesti. eelmisel kuul unustasin 2 tbl järjest võtmata ja ei teinud seda ka taganjärgi hommikul (see juhtus u tsükli II nädala lõpus), peale seda menstruatsiooni nagu ei toimunudki (värvuselt pruun, väga vähe määris ainult 2 päeva jooksul ja algas ka päev varem, kuigi logesti tarvitades oli menstr väga täpne). Peale seda hakkasin tundma iga päev kohutavat iiveldust, nüüd peaaegu juba 2 nädalat. Alakõhus on väga võõras tunne, nagu oleks midagi krampis või nagu tuksuks või tõmbuks seal midagi, kohati ka lausa valutab. test oli negatiivne. Arst aga arvab vastupidist, kuigi läbivaatusel (see oli 6.nädal) ta midagi konkreetset veel ei tuvastanud, suunas uh-sse, mis on alles 1,5 nädala pärast ning käskis logesti võtmise pooleli jätta, mida ma ka tegin. Peale seda 3 päeva pärast hakkasid mul nagu päevad. Nüüd ma ei tea kas olen rase või millal ma peaks hakkama uuesti logesti tarvitama. Närvipinge on kohutav.

Teid vastuse eest ette tänades
Signe

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Signe!
Teil on õigus, närvipinge on kohutav, mille olete ise endale tekitanud.
Usaldage oma arsti ja nüüd talitage tema soovituste järgi.
Ultrahelidiagnostika päeva hommikusest uriinist võiksite korrata rasedustesti.