Loote pea läbimõõt 23.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 18+3 nädalat rase, kuid UH mõõtmise tulemusena näitas BPD 43,4mm. Ükskõik, kelle käest ma küsin, on neil samal ajal see mõõt u. 3cm väiksem olnud. Ma tean, et lapsed on erinevad, aga selline erinevus? Või panen mõõdud interneti kalkulaatorisse, ikka tundub see mõõt liiga suur olevat (pigem nagu 19+ nädalat). Kas ma peaks mures olema või on see normaalne?

Aitäh?
Marit

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Marit.
Ultraheli täpsuseks loetakse umbes 1 nädal. Teie lapsega on kindlasti kõik korras, kui ultraheli tohter ei juhtinud tähelepanu mõõtude erinevustele.
(Tuttavatega konsulteerides olete ilmselt midagi segi ajanud 13,4 mm peaümbermõõduks on 18 nädalal kindlasti liiga väike)
Tervitades Aire Sekavin