Sünnitusjärgne probleem 22.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Sünnitusest on möödunud 5 päeva. Sünnitus ise möödus normaalselt, rebend õmmeldi, tekkis hemarroid (laps kaalus 4,240 kg). Juba järgmisel päeval kirjutati haiglast välja. Kodus selgus, et hemarroid ei olegi väike. Sellest tulenevalt on valu ja ebamugavused. Apteegist ostsin küünlaid ja vastavat valuvaigistavat kreemi. Küsimus: kui kaua võtab aega sünnitusjärgse hemarroidi ravi ehk kui kaua võib taastumine aega võtta ja kelle poole pöörduda abi saamiseks? Millal selgub, et eelnimetatud h. vajab kirurgi abi?
Ette tänades, Ann.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Ann.
Oma murega võiksite pöörduda perearsti poole. Hoiduge kõhukinnisusest, kasutage lokaalseid ravimeid. Vahel harva võib tekkida ka põletik, mis võib vajada ka tablettravi. Kirurgiline ravi võib olla vajalik kui hemorroidid kipuvad sageli olema põletikulised, või kui tekivad hemorroididest veritsused. Kui Teie kaebused on püsinud juba üle nädala, pöörduge perearsti poole.
Edu Teile soovides Aire Sekavin