Rasestumine. 19.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25 aastane naisterahvas, kellel on olnud eelneva rasedusega üsasisene asfüksia(1999a) ja sünnitus 2000 a emakakaela õmblusega. Poeglaps sündis 35- ndal nädalal 3,5 kg. Kas järgmine raseduse ajal tuleks samamoodi toimida ? Kas lühike emakakael jääbki ? Tahaks uut last planeerida, aga puht vaimselt ei julge.
Aitäh!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil oli emakakaela puudulikkus ja seetõttu asetatud emakakaelale õmblus, võib ka järgneva raseduse korral olla vajadus emakakaela õmbluseks. Praegu soovitatakse asetada sellistel juhtudel emakakaela õmblus juba raseduse 12-14 nädalal. Pidage eelkõige nõu oma arstiga, kes teab Teie eelmistest rasedustest kõige täpsemalt.
Tervitades Aire Sekavin