söögiisu raseduse ajal 16.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor.
Mul on selline mureke- olen neljandat kuud rase, aga söögiisu on täielikult juba viimased kuu aega kadunud. Alguses oli väga suur söögiisu aga nüüd piisab, kui ainult 2 korda päevas söön. Olen mures, miks on söögiisu kadunud juba pikemat aega (ise olen kõhnemapoolne).
Raseduse esimesed kaks-kolm kuud möödusid ilusti, ei kurtnud millegi üle. Ka süda polnud paha aga nüüd on hullusti hakanud pea valutama ja selle tõttu pole saanud ka öösiti magada (tavaliselt olen olnud suure ja sügava unega). Olen muutunud selle tagajärjel närviliseks, tööl on tööviljakus langenud, kodus ei jõua enam teha seda, mida vaja oleks. Olen proovinud kohvi joomist, aga see pole peavalu ära võtnud, analüüsid olid muidu kõik korras. Äkki oskaksite mulle ka ägeda peavalu puhul nõu anda. Oleksin Teile äärmiselt tänulik.
Edu ja kõike paremat soovides
24.a. neiu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kõige õigem on jälgida kaaluiivet. Oluline on piisav vedeliku tarbimine.
Sööge toite, mis Teile maitsevad.
Igal külastusel kontrollitakse ka vererõhku.
Kui Teie Hgb analüüs on korras, pöörduge apteekri poole käsimüügiravimite osas. Paremad oleksid rasedale peavalu vastu määrimise rohud.
Kindlasti rääkige oma rasedust jälgivale arstile oma kaebustest.