Sünnitusjärgne verejooks 15.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,
mul oli 10.10.03 sünnitus, mille käigus lõigati lahti ja siis õmmeldi kokku lahklihas. algusest peale on toimunud veritsemine, aga 2-l viimasel päeval on tulnud ka vereklimpe (läbimõõduga u. 1-4cm). kas asi on tõsine? mida ette võtta?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on tänaseks sünnitusest möödas 7 päeva.
Tõenäoliselt ei ole tegemist lahkliha pilustuslõike kirurgilise korrigeerimise järgse olukorraga. Võimalik, et on pisut suurenenud sünnitusjärgne emaka kokkutõmbe-aegne lohhia voolus. See võib kesta 6-8 nädalat, enne kui emakas omandab normaalse suuruse.
Kui Teil ei ole veresegune määriv voolus, vaid verd on rohkelt, pöörduge naistenõuandla valvearstile kontrolliks. Vahel juhtub, et mõni platsenta tükike või lootekesta osa peetub emaka õõnes.