Rasestumine peale tablette 15.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, Mind huvitab, kas vastab tõele väide, et kohe peale rasestumisvastaste tablettide lõpetamist on naisel kõige suurem tõenäosus kiirelt rasestuda, s.t. üks kuu peale tablettide lõpetamist oodatakse esimese menstruatsioonini ja peale seda järgmisel kuul on naine kõige vastuvõtlikum ja viljakam? Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Jah. Tõesti peale pillide lõpetamist on paar kuud rasestumise võimalus suurem kui tavaliselt. Dr.Kadastik