rasestumine 14.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen Merilin.19a.
mul 1 rasedus katkes umbes 6kuud tagasi.Tahaksin väga last saada aga kardan et see võib sammuti katkeda.Kas asi võib olla selles,et olen kõhna?
Millal oleks õige aeg rasestuda.Kas peale päevi?Kasutasin Logesteid,ning lõpetasin nende võtmise kuna soovin last.Kas on tõsi et kõhnadel on raskem sünnitada?

Ette tänades Merilin.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Merilin.
Naistel, kes on alakaalulised, on sagedamini tsüklihäireid ja anovulatoorseid tsükleid kui norm kaalulistel naistel. Et olete juba kord rasestunud, ei peaks Teil väga tõsiseid tsüklihäireid olema. Kõige õigem aeg rasestumiseks on ovulatsiooni ajal, see on umbes tsükli keskel.
See, et kõhnadel oleks raskem sünnitada , ei pea küll paika.
Edu Teile soovides Aire Sekavin