Rasedus 11.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

TERE !
Ma olen 15 aastane tüdruk.Eile avastasin,et olen rase.(Tegin testi kaks korda,mõtlesin et ehk näitas valesti) Nüüd tekkis mul paar küsimust :
Kas ma pean oma lapsest loobuma ? Kui ei....siis kas mul on võimalik teda iseseisvalt ilmale tuua ? Ja kui suur on % et temaga on kõik ok ?
Ja teine küsimus : Millise naistearsti poole ma peaksin pöörduda Viljandis ? Kas tohin minna üksi,või peab täiskasvanu ka kaasas olema ?
Nii..nüüd sai vist väga palju küsimusi esitatud.Ma väga loodan,et teil leidub aega nendele vastata.
Ette tänades Triin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triin!
Tubli, et küsite nõu, kui vajate abi.
1. Vaid Teie otsustate, kas soovite sünnitada ja oma last kasvatada.
Arst, ema ja partner on konsultandid. Teie otsusest sõltub Teie ja ka Teie lapse tulevik.
2. Peaksite koheselt reserveerima plaanilise aja noortekabinetti või naistearstile. Kui olete otsustanud sünnitada, siis tehakse vajalikud analüüsid ja uuringud ning kui olete terve ja Teie organism on küps sünnituseks, võie sünnitada iseseisvalt.
3. Kuna Teie elus on nii suur muutus, soovitan Teil rääkida oma ema, isa ja oma partneriga, et leida Teile parim lahendus. Arsti juurde esmakordselt minnes ei ole kohustust kedagi kaasa võtta, kuid kindlasti soovib ka Teie raviarst, et Teie ema oleks teadlik Teie otsusest.
4. Kui Viljandis on noortekabinet või psühholoog naistenõuandlas, paluge aega psühholoogi konsultatsioonile. Saate erapooletu spetsialistiga kaaluda poolt ja vastuargumente, et leida parimaid lahendusvariante.
Soovin Teile kiiret tegutsemist ka edaspidi, kuni kõik ettenägematud probleemide tekkimised on viidud miinimumini.
Naistearst G.Litter