ülekantud rasedus 10.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli tähtaeg 1.okt.,täna käisin arsti vastuvôtul ja sealt anti saateleht 13.okt. haiglasse.Olen lugenud ja on silma hakanud variante kuidas ise sünnitustegevust "tagant tôugata".Tekkiski küsimus,et kas vôib proovida sooja istevanni,seksuaalvahekorda jms. kui ei ole mingeid tervise probleeme raseduse vältel esinenud vôi on siiski parem lasta asjadel oma rada minna?
Tehti ka KTG,kus oli märgata emaka väikest tegevust,kuid öeldi,et see pole veel midagi märkimisväärset.
Tänan Teid!!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Normaalne sünnitamise aeg on 37 kuni 42 nädalat. Enamus naisi sünnitabki selles vahemikus. Seetõttu ongi Teie raviarst lubanud Teil oodata oma sünnitust nii kaua. Kui tunnete ennast hästi, loode liigutab ennast tavapäraselt, KTG on korras , ei ole kiirustamiseks vajadust.''Rohelised'' on soovitanud olla vahekorras, sest prostata sekreedis on ainet , mis võib panna emaka kontrahheeruma.
Tervitades Aire Sekavin