raseduse planeerimine 07.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 33 aastane, viimasest sünnitusest on möödas 11 aastat, selle aja jooksul on olnud 2 spiraali. Nüüd on plaanis veel üks pesamuna muretseda. Olen lugenud, et peale spiraali kandmist peaks paar kuud ootama, enne kui proovida rasestuda. Kas see on õige? Kui suur on tõenäosus, et peale spiraali kandmist ei rasestu nii kiiresti? Mida kasutada rasestumise vältimiseks paari kuu jooksul, kas tablettide kasutamine pole ka kasulik. Olen proovinud tervislikumalt toituda ja kehaliselt aktiivsem olla. Nüüd on igasugused vitamiinid ja preparaadid, kas soovitate midagi, mida võiks tarvitada enne rasestumist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Otsest vajadust mitte rasestuda 2 kuud peale spiraali väljutamist ei ole vajalik. Kui te tõesti rasestute, siis järelikult emaka limaskest on selleks valmis ja kõik on korrras. Kui väga soovite, siis võite ju ühe kuu ära hoida ja kasutate selleks nt. kondoomi. Dr.Kadastik