raseda kreemitamine 05.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen teist kuud rase ja tahaksin juba aegsasti hakata hoolitsema selle eest, et 7 kuu pärast kui mu beebi käes ei kataks mu kõhtu, jalgu ega muid keha osi olulised ja koledad armid ega venitusjäljed, kas on mingeid kreeme, mida te soovitaksite, just nahka pinguldavaid? Ja ega nad minu "allüürnikule" mingit moodi halvasti ei mõju, liiga palju keemiat äkki, juuste värvimisest loobun ma täielikult. Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Soovitused:
-toituge tervislikult ja ratsionaalselt; eeskujuks on kaalujälgijad
-külasrtage rasedate loenguid
-võtke osa rasedate ujumistundidest ja võimlemistundidest
-ostke apeegist või tervise kauplusest rasedusegne badaa?
-jälgige oma kaalu tõusu, et see oleks 10-14 kg raseduse lõpuks, ning kuni 300 g nädalas
-lugege raamatuid, mis on kirjutatud asjatundjate poolt rasedatele
-ärge unustage, et rasedus ja sünnitus muudab naise anatoomiat; sageli öeldakse, et naiseks saadaksegi peale sünnitust.
Jään oma seisukoha juurde, naistearstide missiooniks on: et terve naine sünnitaks terve lapse.
Üksikarvamus ilu ja moe kohta ei kuulu meie akadeemilise teadusliku meditsiinilise ettevalmistuse hulka.
Arstid ei osale kosmeetikatoodete reklaamides.
Soovin Teile edu.
Nautige oma rasedust, neid on kaasaja naise elus ~3.