Peetunud loode 01.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!
Olen väga mures... Käisin eile oma arsti juures ja ultrahelis selgus, et loote süda ei löö. Viimased päevad olid 19. aug. ( tsükkel ~32 päeva). Seega võiks raseduse kestuseks olla 6 nädalat. Arst aga ütles, et loote vanus ultrahelis on 4-5 nädalat ja palus kahe nädala pärast tagasi pöörduda, et uuesti vaadata. Kas on tegu arvatava raseduse peetusega või pikema tsükli puhul ei pruugigi veel süda lüüa? Kirjandusest lugesin, et süda hakkab lootel tööle 21. elupäevast. Selle järgi otsustades peaks see juba ultrahelis näha olema. Kahjuks olin arsti juures liialt ärevil, et täpsemalt järele pärida. Olen esimest korda rase ja kardan jubedalt kõiksuguseid komplikatsioone. Vabandan, et tüütan teid oma veidra probleemiga. Olen lihtsalt väga mures ja ei teagi, kuidas ned kaks nädalat rahu säilitada... Soovime ju mehega seda last nii väga:)
Teile aga jaksu võhikute abistamisel:)! See, mida teete, on väga tänuväärne...
Kairi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kairi!
Teil on õigus, olite liialt ärevil.
Teie arstil on õigus, ultraheliuuringut tuleb korrata. Loote südametöö on ultrahelis hästi nähtav (!) ~7 nädalast. See, et südamealge on olemas ei tähenada, et see on nähtav.
Ei ole hea ..."karta jubedalt kõiksuguseid komplikatsioone".... Te koormate ennast, oma lähedasi ja oma loodet negatiivsusega.
Tänan Teid meie tasuta missioonitöö tunnustamisel.
Soovitused:
-külastage perekooli loenguid
-külastage rasedate võimlemistunde ja ujumistunde
-nautige oma partnerit ja oma rasedust
-säilitage rahu, õppige pakkuma nõu ja rahu ka oma lähedastele ja harjutage mõtet, et mõne aja pärast peate oskama nõu anda oma lapsele tema muredes.
Soovin Teile südamerahu ja oskust näha ilusat enda ümber!
Naistearst G. Litter