Rasedust puudutavad küsimused 01.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor.
Mul on tekkinud hulk küsimusi seoses rasedusega. Olen 12-nädalat rase, kaebusi seni pole olnud.
1) kas vannis tohib käia?
2) kas peab kasutama vahekorra ajal mingit rasedusvastast vahendit?
3) Olen hakanud väga tihti wc-s käima. Kas see peabki nii olema? kõht iseenesest käib normaalselt läbi, kõhukinnisust ega kõhulahtisust pole esinenud.
4) Viimasel ajal on tihti kõhus palju gaase. Mõni aeg tagasi hommikuti kõht arvatavasti sellepärast ka valutas, aga nüüd väga harva. Kas see on ka normaalne?

Edu Teile soovides ja Teie vastust ootama jäädes
Keiti

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! püüan vastata teie küsimustel järjekorras. 1) vannis võib käia 2)Ei poea kasutama kaitsevahendeid. 3) Sagedasem WC-s käimine on seotud rasedusega. Nimelt emaks surub põiele ja sellest sagedasem käimine. 4) Kui on gaase palju, arvestada toiduga. Teadlikult mitte süüs neid aineid. mis soodustavad gaaside teket. Lisaks on küllalt iseloomulik kõhukinnisus, seda teil küll pole, kui kui tule, siis on ka seotud rasedusega. Sel juhul peate söögiga
hoidma kõhtu korras. Dr Kadastik