Nohu ja kurguvalu raseduse alguses 26.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, dr. Sekavin!

Põdesin raseduse viiendal nädalal külmetushaigust (ei oska öelda, kas tegu oli viirusega), sümpotmiteks kurguvalu, nohu ja väike palavik. Kuna olen lugenud, et viirused on raseduse alguses ohtlikud, siis kui kaua püsib tavalisest suurem oht, et rasedus võib katkeda? Siiani (kaheksas nädal) on kõik õnneks korras.
Ette tänades,
Anna

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Anna.
Kui Teie rasedus on siiani kulgenud probleemideta, siis suure tõenäosusega Teie loode ei ole nii tõsiselt kahjustatud, et rasedus peaks katkema.
Tervitades Aire Sekavin