rasestumisest veel :) 25.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Aire Sekavin

Esmalt suur aitäh vastuse eest:) sain palju abi ja tean kuidas käituda.
kuid küsiks veel lisaks sellist asja - üldharivas mõttes - kas on olemas selline mingi kindel aeg, mil spermatosoidid valmivad? et kui nt olla igal päeval nädal aega järjest vahekorras, siis viimastel päevadel sisaldab sperma väga vähe (kui üldse?) elujõulisi spermatosoide ning viljastamine on ebatõenäoline. või tekib (nt) 24 h jooksul piisavalt neid ning taastumisaeg pole vajalik.
veelkord - aitäh Teile:)

Kairi

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kairi.
See , millal on peale esmast vahekorda jälle maksimaalselt parima kvaliteediga sperma sõltub mehe munandite mahust, spermatogeneesist. Täpset vastust saab öelda alles peale uuringut (sperma analüüsi). Erinevatel meestel võib see aeg olla erinev. Tihti on soovitatud olla ovulatsiooni ajal vahekorras üle päeva.
Edu Teile soovides Aire Sekavin