varem rasedaks kui tohtisin 22.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere olen pahas olukorras ja oleksin tänulik kui oskate mulle vastata. mul oli pool aastat tagasi keisrilõige ning arst ei soovitanud enne aastat uuesti rasedaks jääda. kuid juhtus nii et jäin ning nüüd olen nõutu sest arst ütles mulle enne esimest last et kui peaksin rasedaks jääma enne aastat ei ole soovitatav abort(mida ma üldse ei taha)aga ka sünnitada ei tohi,nüüd ma ei tea mida teha ning arsti juurde ei saa veel niipea.äkki te oskate midagi soovitada või nõuannet anda mida teha ja kas mul on üldse võimalik see laps ilmale tuua. suured tänud ette!!!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te olete rasseedaks jäänud ja olete rasedusest huvitatud, siis kindlasti te ei tohi aborti teha. Võtke ennast rasedusega arvele ja käige korralikult kontrollil .
Sünnitusega ei pruugi midagi iseäralikku olla. Umbes 60% naistest sünnitavad loomulikul teel peale keisrit. Dr.Kadastik