Pillide lõpetamine 21.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmine nädal lõppes mul pillide (Logest) tabletivaba nädal; otsustasin, et see jääb viimaseks leheks. et aga vahepeal jäi paar tabletti vahele, tekkis mul verejooks juba pillide 3. nädalal, mitte tabletivabal, nagu tavaliselt. Nüüd on mul küsimus, et millal peaksin ootama järgmist menstruatsiooni (rase ei ole) - kas on mingi seaduspära varasema tsükliga seoses või pole see ette teada? Küsimus tekkis seoses sooviga arvutada ovulatsiooni aega.
Pole varem pidanud kunagi nendele asjadele mõtlema, sestap olen suhteliselt kogenematu.
Ette tänades,
Kati

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kati.
Suure tõenäosusega taastub Teil samasugune tsükkel nagu enne pillide kasutamist. Oodatav menstruatsioon võiks tulla umbes 4 nädala pärast. Millal taastub ovulatsioon on individuaalne. On võimalik , et esimene tsükkel peale pillide kasutamist on anovulatoorne.
Tervitades Aire Sekavin