Platsenta asukoht 19.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suur mure. Nimelt lugesin siin ühte juttu ja mind hirmutati päris ära.
Nimelt asub mul platsenta emaka eesseinal. Ja keegi kirjutas nii:"platsenta eesasetus tähendab seda, et platsenta laiutab emakasuudme peal. kuna laps peaks sündima ikka enne, kui platsenta lahti tuleb, siis läheb sellisel juhul keiserdamiseks. kui platsenta asub emakasuudmel raseduse alguses, võib ta emaka kasvamisega sealt sünnituse ajaks ära nihkuda, siis sünnitad nagu ikka. "
Kas see on õige jutt???!!!! Et kindel keiser, mu arst pole sellest küll rääkinud midagi. Ootan esimest last ja nädalaid 15. Ultraheli tehti 11 ndl. Kas on võimalik, et siiski keisrit ei toimu või kui õige see jutt üldse on. Ise pole küll lugedes kuskilt sellist juttu leidnud.
Väga mures tulevane ema, kes väga soovib ikka normaalselt sünnitada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !
Te olete valesti mõistnud olukorda.
Platsenta eesasetsus tähendab seda, et platsenta katab sisesuudme ja loote sünd "läbi platsenta" emakakaela kanali kaudu on võimatu.
Platsenta asetsus eesseinal on normaalne.
Ka ei saa ennustada ette. Rasedus kestab 40 nädalat.
Platsenta patoloogia korral täpsustatakse tema asukoht ja piir 36-38 nädalal.
Ei ole põhjust muretsemiseks praegu.
Vajate nõustamist ja informatsiooni arstilt.