Kahtlustan rasedust 09.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Nimel vaevab mind selline mure,alustasin pillide vòtmist 7.juulil ja vahekorras olin 9.juulil,kas pillide efektiivsus oli siis juba piisav ,et kaitsta mind soovimatu raseduse eest?Kui suur on tòenàosus jààda rasedaks 7 pillivabal pàeval,eriti siis kui on kasutatud lisakaitsevahendit(kondoomi)?Olen vòtnud pille alates ulal mainitud kuupàevast korralikult(ilma vahele jàtmata),kuid kahtlustan ,et vòin olla rase,olen teinud kaks rasedustesti,need olid negatiivsed ,kuid siiski ei anna hing rahu,vòibolla tuleb see ka suurest hirmust jààda rasedaks!Palun vastake mu kusimustele,àkki saan siis rahu!
Lugupidamisega
Murelik Neiu

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere murelik neiu.
Kui kasutate pille mentruatsiooni esimesest päevast on Teil rasedusvastane kaitse kohe olemas. Kasutades pille 21 päeva ja tehes siis 7 päevase vahe , säilib Teil rasedusvastane toime ka nendel 7 päeval, kui Te pille ei kasuta. Lisa kaitsevahendit (kondoom) ei ole vaja kasutada. Rasedustesti oleks vaja teha siis kui olete unustanud mõne tableti, või kui olete oksendanud, või kasutanud juurde mingeid teisi ravimeid ning oodatud ajal ei alga Teil menstruatsiooni taolist veritsust. Tõenäosus, et Te korralikult pille kasutades rasestute on peaaegu olematu (väga väga väike)
Tervitades Aire Sekavin