rasedus ja valud 09.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 14. nädalat rase ja mul on probleemiks pidevad valud alakõhus. Proovid on kõik korras olnud. Viimasel nädalal on valud aeg-ajalt ägenenud ja kaasnenud ka emaka kokkutõmbed. Isutn töö juures 8 tundi arvuti taga sundasendis ja ka töökeskkond on väga närviline ja stressirohke. Kas see võib ka olukorda halvendada, kas peaksin jääma haiguslehele pikemaks ajaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Konsulteerige oma raviarstiga, kes tunneb Teie haiguslugu.
Tark on tööl edukalt toime tulla. Rasedus kestab 40. nädalat, sünnituseelse puhkuse saab 30. nädalast.
Te olete ju nõus, et rasedus ei ole haigus.
Nautige oma rasedust, neid on üldjuhul kaasaja naisel vaid kuni 3.
Konsulteerige tööinspektsiooni spetsialistidega arvutiga töötamise osas. Millal on Teile ette nähtud puhkepausid, lõunapausid jne. Pauside ajal liikuge, soovitavalt õues, õhutage tööruume.