vaktsineerimine ja rasestumine 08.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui kaua peale punetiste vastu vaktsineerimist ei tohiks rasestuda?
Kas ohtlik on vaktsiin ise või soovitatakse lihtsalt sellepärast oodata, et immuunsus ei saabu kohe ja vahepeal on võimalus punetistesse haigestuda?
Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Viimane seisukoht on 1 kuu peale vaktsineerimist võiks mõelda rasestumisele, selleks ajaks on tekkinud immuunsus. Vaktsineerimine raseduse ajal on vastunäidustatud, kuna tegemist elusvaktsiiniga, mis võib kahjustada last. DR.Kadastik