ultraheli 28.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mitu korda tehakse normaalselt kulgeva raseduse korral ultraheli ja millistel raseduse etappidel?

Merle

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Merle.
Kui Teie rasedus kasvab ja areneb normipäraselt tehakse tavaliselt ultraheli uuring I trimestris (11-13 nädal) ja skriining ultraheli uuring II trimestris (18-22 nädal). Probleemide korral saab Teie raviarst suunata Teid ultraheli uuringule nii sageli kui see on vajalik.
Tervitades Aire Sekavin