kahtlus ja mure 27.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Viimati olid mul päevad 8.08 - 15.08 günekoloogi juures käisin ma u 18 august ning mulle kirjutati välja tabletit Harmonet ning ma ootasin aega, et neid võtma hakata, järgmisi päevi. need aga algasid jul millegipärast juba 22.08 samal kuul, kui mul juba olid olnud. ei osanud midagi arvata kuid alustasin siis tablettide võtmist. kaks päeva oli mul menstruatsioon ning siis taas päevapealt lakkas. varem pole mul sellist probleemi olnud. kuigi menstruaaltsükkel mul niimoodi päevapealt lõppes, ei katkestanud ma tablettide võtmist, võtan neid edasi. kuid kas nüüd on need tabletid ikka tõhusad? need kaks päeva oli mul täiesti korralik menstruatsioon, verevoolus oli nagu tavaliselt. siiski, miks mul menstruaaltsükkel algas sellisel ajal ning kestis vaid kaks päeva? ning kas need tabeltid nüüd ikka hakkavad mõjuma?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tsüklihäire põhjusi on mitmeid, nende andmete alusel ei oska küll öelda, mis võiks olla selle põhjuseks. Tablettide kasutamist alustatakse menstruatsiooni esimesest päevast, siis annavad nad Teile kaitse. Et praegu jääb ebaselgeks , kas tegemist oli tsükli keskel oleva veritsuse või siis
''menstruatsiooniga'' ei oska Teile ka öelda , kas tabletid on tõhusad. Kui kasutate tabletilehe lõpuni ja Teil ei teki menstruatsiooni taolist veritsust, tuleks teha rasedustest.
Tervitades Aire Sekavin