Rasestumine 24.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!Selline mure:21.juulil unustasin võtta rasestumisvastase tableti(Harmonett),ja ülejäänud tabletid jätsin nimelt vahele ja 23.juulil oleks pidanud võtma viimase,kuna mõtlesin,et kui juba rase siis juba-aga 23.juuli õhtul hakkasid päevad.Nüüd edaspidi pole enam rasestumisvastaseid tablette võtnud,aga ikka rasedaks ei jää.Olen pidevalt vahekorras olnud,et äkki õnnastub ükskord rasedaks jääda. 18.aug.hakkasid jälle päevad-mis jama see on???Aga olen ka kuulnud,et mõnel läheb peale rasedusvastaste tablettide lõpetamist ligi aasta aega,enne kui rasestub.Ise olen võtnud neid tablette mingi 3aastat,aga mitte pidevalt(u.poole aastaste vahedega).Olen teinud ka õigetel aegadel rasedusteste,aga ikka...negatiivne!Endal pole küll eriti tevise hädasi olnud,aga ma ei tea,milles siis asi saab olla.Palun aidake mind!!!
Ette tänades, Lizett.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Lizett.
Ärge muretsega. Teiega on kõik korras. Naine peaks rasestuma 1 aasta jooksul, kui ta elab regulaarset suguelu.
Edu Teile soovides Aire Sekavin