Rasedus 7 nädalat 18.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist!
3 kuud tagasi pöördusin haiglasse verejooksu ja tugeva kõhuvaluga (sel hetkel oli 4 nädalat rasedust). Esialgne diagnoos oli emakaväline rasedus, mis aga kinnitust ei leidnud. Siis ütles arst, et ilmselt oli tegemist nn loodusliku valikuga ning rasedus katkes. Praegu olen 7 nädalat rase. 5 päeva tagasi tekkis tumepruun ebameeldiva lõhnaga voolus - läksin uuesti valvearsti vastuvõtule, kes ütles peale UHD, et paistab küll kõik korras olevat ja voolust polegi. Paar päeva oli kõik normaalne kuid nüüd on pidevaltselline vesine vähese verega voolus. Seda ei ole küll palju, aga mure on minu jaoks suur, sest raseduse arvele võtmiseks ja analüüside tegemiseks pakuti esimene võimalik aeg alles 2,5 nädala pärast.
On selline vooluste esinemine normaalne? Kui ei, siis mis selle põhjus võib olla ja mida ma tegema peaks?
Ette tänades,
Kati

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Veresegune voolus ei ole normaalne ja te peate pöörduma uuesti valvearsti poole ja laskma end konrollida tupe kaudu ning ultrahelis loote seisundit. Dr.Kadastik