klamüdioos ja rasestumine 18.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul avastati esmakordselt klamüdioos u 7 aastat tagasi. Ravi järgselt oli tulemus negatiivne. Seejärel on ikka teatud perioodiliste kontrollide ja antud proovide käigus avastatud, et taas vaja ravida klamüdioosi. Viimase ravi tegin läbi kuu tagasi ja nüüd plaan rasestuda. Kas võimalik, et kui kord tulemus negatiivne, siis tegelikult pisik organismis varjatult edasi ja avaldub teatud aja tagant? Ning... Kuidas mõjutab selline pidev klamüdioosi leidmine organismist ja selle ravimine praegust soovi rasestuda - kas võimalik, et tekitatud püsiv kahjustus ja seega ka rasestumisvõimatus?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kui tulemus on hetkel negatiivne, on võimalusi mitmeid:
-tekitaja ei sattunud analüüsitavassse materjali
-analüüs on mitmetel tehnilistel põhjustel valenegatiivne jpm.
2. Kui klamüdioos on diagnoositud, siis oli võimalik:
-uus nakatumine
-partneri(te) mitteravimine samaaegselt ja nakatumine
-konkreetsele ravile mittealluva tüvega
-ebapiisav raviannus
-tegemata kontroll ravijärgselt
3. Teil on õigus, urogenitaalse klamüdioosi tagajärjel võivad tekkida liited munajuhades, sulgeda munajuhad ning põhjustada viljatuse
-või tekitada liiteid väikevaagnas, mis põhjustavad ka viljatust
Seetõttu loetakse hetkel kõige kvaliteetsemaks analüüsi molekulaarmeetodil DNA ehk PCR ing.k.