Sünnitus 25.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 28 a ja kaheksandat nädalat rase ja kuna minu eelmine rasedus lõppes keiser lõikega (sünnitus venis pikkale õhtul tulid veed ja järgmine hommik tehti keiser lõige, kuna laps ei tahtnud välja tulla, kõigele kaasnes ka personali ebameeldiv suhtumine, kui tulin haiglasse ). Käisin hiljuti arstil ja arst ütles mulle kohe näkku, et ma pean mõttlema keiser lõikest, et mingi teine moodus ei tule kõne allagi ja tean, et kui lähen kodule kõige lähemasse sünnitusmajja (K-Järve Puru haigla) ei saa ma loota millegile muule. Tahan teada, kas on võimalik, et sünnitan lapse ise ilma abita. Samuti tahan teada kas peale tooreste porgandite ja kuivikute mida peale keiser lõiget esimeseks toiduks pakkutakse tohib ka midagi muud süüa, nimelt on mul allergia tooreste porgantite vastu saan süüa ainult keedetud kujul. Vastuse eest ette tänades Tiina

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Tiina.
See, et Teie esimene sünnitus lõppes keisrilõikega ei tähenda, et peaksite nii sünnitama ka oma teise lapse . Loomulikult võite ise sünnitada. Sünnituse juhtimise plaan koostatakse aga Teile umbes 37 rasedusnädalal. Siis otsustataksegi koos Teiega arvestades Teie lapse suurust, vaagna mõõte ning Teie ja Teie lapse tervislikku seisundit, kuidas oleks Teile ja Teie lapsele kõige õigem sünnitada.
Keisrilõikuse järgselt esimesel päeval võib lisaks vedelikule( kohv, puljong , tee) ja kuivikutele süüa ka jogurtit, vedelat toitu: piimasuppi, tummi.
Rahulikku rasedusaega soovides Aire Sekavin