kui rasedus muutub õudusunenäoks 23.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 8nädalat rase, ma ei saa midagi süüa. Isegi vesi tuleb välja. Magan veetsees, kuna seal on jahe ja nagunii enamuse ajast öögin. Organism on nii võrd välja kurnatud, et pruugib mul vaid püsti tõusta kui pilt kaob (minestan).
Kui ma just ei oksenda siis jään suikuma, mis on tõsine vaheldus öökimisele. Ma ei soovi kedagi näha, ega millestki kuulda. Abikaasa lähedus on ebameeldiv, tundub nagu rasedus oleks lõputu õudusunenägu. Palun aidake!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui olete rasedana arvel, rääkige sellest oma arstile. Arst saab määrata analüüse toksikoosi raskusastme ulatuse hindamiseks. Sagedase oksendamise tõttu on näidustatud ka haiglaravi tilkinfusioonidega.
Kuigi Teil on raske, see olukord möödub.
Uskuge, Teie arst, ämmaemand, abikaasa, ema, sõbrad on kõik Teid nõus aitama, kui Te nende abi palute.