spiraal ja rasedus 20.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 7 nädalat rase, rasestusin spiraaliga. Nüüd ei tea, kas lasta spiraal eemaldada või mitte. Põletiukuohtude tõttu vist seda soovitatakse? Samas võib rasedus katkeda. Teadlikult katkemisega riskida ei tahaks, kuid eelmine rasedus kulges suhteliselt rohkete põletikega. Mida soovitaksite teha - kas jätta spiraal või eemaldada siiski?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vastuse saab otsustada peale korduvat ultraheliuuringut.
Ka eelnev küsimus oli samalaadne. Lugege vastust.
Peale ultraheliuuringut saaks arutada Teiega täpsemalt. Üldjuhul eemaldatakse spiraal just riski tõusu tõttu põletike levikule lootekestadele ja lootepõiele ning platsentale. Mõningatel juhtudel, kui spiraal paikneb "lootepõie taga" võib olla risk suurem katkemisele.
Soovitus: pöörduge naistearstile, loodan, et naistearst veelkord täpsustab lootepõie asukoha ja siis teeb otsuse.
Kui naistearst soovitab väljutada, on see õige.
Naistearst G.Litter