menstruatsioon 11.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas võib olla,et ma olen rase,või on see mingi muu probleem.Eelmine kord hakkasid päevad 24ndal üleelmine 29ndal,aga nüüd pole siiamaani olnud.Esineb pea ringi käimist,oksendamist pole olnud.Vahekorras pole olnud,aga oleme poisiga proovinud ilma kaitsevahenditeta,aga mul on nii valus olnud,et pole hakkama saanud.Poisil pole spermat eritunud.Arsti juurde ei saa minna kuna asun Eestist kaugel.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse väljalülitamiseks tehke rasedustest hommikusest uriinist. Tsüklihäire võib olla tingitud ka näiteks stressist. Eelkõige peate aga raseduse suhtes end kontrollima. Kui test on negatiivne, siis veelkord korrake seda 1 nädala möödudes. Kui rasedust pole, siis ikkagi peate lõpuks arsti poole pöörduma, kuna meili teel ei saa ju diagnoosi teile panna. Dr.Kadastik