Rasedustoksikoos 07.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen rase, algas 20. rasedusnädal. Eile õhtul tabas mind kohutav, migreenile sarnanev, peavalu. Peavalu oli nii tugev, et ajas oksele. Valu jätkus ka öösel ning täna, kuigi on juba nõrgem. Enesetunne on nõrk, silmad valutavad, palavikku ei ole. Kas võib tegemist olla rasedustoksikoosiga?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan ,et peaksite pöörduma günekoloogi poole ja kontrollima kõigepealt oma vererõhku. Vajadusel peaks teid konsulteerima neuroloog. Dr.Kadastik