rasedustest 02.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kasutan harmonet tablette raseduse vältimiseks, olen 18 aastat vana. Olen regulaarselt vahekorras ühe ja sama partneriga.

Olime vahekorras, kuid tablett ununes õhtul võtmata (võtan kell 9 õhtul), võtsin ta järgmisel päeval tõustes, kell oli peaaegu 7 hommikul. Pakis, nagu teada, 21 tabletti, ning see oli paki 12. tablett - täna võtan paki viimase ehk 21. tableti ning vahepeal pole võtmist enam unustanud.

Kuid igaks juhuks tahan teha rasedustesti. Millise peaksin valima ja mis hinna suurusjärgus need on?

Ette tänades,
Maria

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Rasedustestid on arvestatavad need, mis maksavad kusagil 30-40 EEk ümber.Nt Biocardi test.
Kui te võtsite pilli 9 tundi hiljem ,ei tohiks sellest midagi juhtuda. Kui aeg on üle 12 tunni, siis risk soovimatule rasedusele on suurem. Dr.Kadastik