uus rasedus 27.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure on järgmine: üle aasta tagasi peetus mul 12-nädalane rasedus.
Lootemuna oli tühi ja tehti puhastus. Kaks kuud tagasi katkes mul teine rasedus,
kuna lootemuna oli emekakaela peal. Ka see kord oli lootemuna tühi. Tahan
uuesti rasestuda. Peale puhastust probleeme polnud. Pole mul ka põletikke
olnud. Nüüd, 2 kuud tagasi tehti hormoonide uuring - kõik oli korras. Arst ei näe
probleemi. Mehel pole ka kaebusi. Pidev koormus ja stress on küll 2 viimast
aastat olnud - õppimine jms.
Oma arstile rääkisin geneetikust. Geneetik aga ei arvanud, et peaks teda
külastama. Ma kardan, et kui rasestun, on jälle lootemunaga midagi korrast
ära. Mis teha? Kas katsetada ka 3. kord.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Soovitaks kindlasti teha geneeetiline uuring teile ja mehel. Lidsaks mehe sperma uuring. Lugupidamisega dr. Kadastik