ovulatsioonitest 26.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25.a. naine ning üritanud rasestuda juba u. pool aastat, kuid tulemusteta. Arsti soovitusel ostsin see kuu apteegist Biocard'i ovulatsioonitesti, kuid täpsemat informatsiooni ei saanud ei arsti ega ka apteekri käest.

Õpetusest sain aru, et kui test on positiivne ehk siis näitab kahte punast triipu, on tuvastatud LH-voog. Tegin testi teisipäeval e. menstruaaltsükli 10-ndal päeval (27-päevane tsükkel), nagu ettenähtud ning test oli kohe positiivne.

Segadusse ajab mind aga järgnev - testi peal on kirjas, et LH-voog on 24-36 tundi enne ovulatsiooni, kuid parim aeg rasestumiseks on 2-3 päeva pärast. Kuidas seda mõista? Kas kõige mõttekam oleks olla vahekorras iga päev alates teisipäevast? Kui kindlaks saab üldse ovulatsioonitesti pidada?

Ette tänades,
Annika

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

LH voog on maksimaalne LH hormooni paiskumine verre, mis vallandab 24-36 h hiljem ovulatsiooni, seega parim aega rasestumiseks ongi 2-3 päeva s.o ovulatsiooni ajal.Vähesel määral eritub seda hormoooni kogu aeg. Pakendis on test 5-ks päevaks. Kui alustate testi tegemist 10-ndal tsüklipäeval,siis test on positiivne selles mõttes, et tekib teile kontrollriba kõrvale teinegi punane triip, samas peate jälgima selle inensiivsust. Algul on värv nõrgema tugevusega kui kontrollil.Kui värv on sama intensiivne või isegi tugevam kui kontrollil, siis on tegemist maksimaalse hormooni paiskumisega. Alles siis on teie jaoks õige positiivne tulemus aja arvestamiseks. Juhisel on märgitud millal peate alustama testi tegemist, see oleneb teie menstruaaltsükli pikkusest, mida arvestate menstruatsiooni 1-st päevast. Lugupidamisega dr. Kadastik