alkohol rasestumise ajal 15.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oleks Teile võibolla veidi ebatavaline küsimus:

Nimelt soovime mehega rasestuda juba mitu kuud, kuid pole õnnestunud. Kuna mu mees joob vähemalt igal õhtul õlut või veini (mitte küll palju), kas see võib olla põhjuseks, miks ma pole rasestunud?

Loodan, et Te ei pea mu küsimust rumalaks.

Ilusat suve!
Maria A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maria A.!
Samalaadsele küsimusle vastas androloog(meestearst) dr.Margus Punab.
See võib olla põhjuseks spermatosoidide vähenenud liikuvusele ja muule. Täpse vastuse saaks uurides spermaanalüüse androloogi vastuvõtul.
Soovitan mehel (koos Teiega) pöörduda dr.Punabi vasuvõtule konsultatsiooniks ja nõustamiseks.
Naistearst G.Litter