Raseduse vastased vahendid... 15.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on küsimus,et kas ma saan rasedusvastaseid pille või tablete ka osta apteegist või pean pöörduma selleks naistearsti juurde,et sealt saada mingi retsept?Teid ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipillid on hormoonpreparaadid, mida ordineeritakse fenotüübi järgi eelnevalt uurides patsienti ja nõustades. Eriarst valib patsiendile sobivad pillid.
Pillide kasutajad peaksid käima 2 korda aastas naistearstil:neid nõustatakse ja nad saavad retsepti 6-ks kuuks.
Arst ei kirjuta Teile vaid mingit retsepti. Arst vastutab Teile ordineeritud ravimite õigsuse eest ja ka rahaliselt soodustusega retsepti eest.
Pillid ei ole käsimüügis.