Hädad kurgumandlitega ja rasedus 11.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kaotasin 3 aastat tagasi 22. nädalal lapse,põhjuseks võis olla infektsioon,kogu elu on olnud probleeme kurgu nina ja kõrvadega.Viimase 4 aasta jooksul on mandlid mädased ja paistes 3-6 korda aastas.Nüüd peale viimast haigushoogu sain saatekirja mandlilõikuseks AGA kui selgub et võin olla rase siis mida edasi teha-kas aborti- või säilitada ja ravida.Mandlite tõttu on tekkinud ka reuma.Olen 26 aastane.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Seda kas sünnitada või oma rasedus katkestada, otsustate siiski ise. Naistearst saab Teid toetada mõlema otsuse juures. Pidage eelkõige nõu oma LOR arstiga. Kui ta arvab, et lõikus on kindlasti vajalik ka raseduse ajal , tuleb siiski opereerida ja teha ravi koos rasedusega. Kui ei , tuleb teha korralikku ravi, et raseduse ajal mandlipõletik ei ägeneks.
Tervitades Aire Sekavin