verevool 11.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere,olen 24 aastane naisterahvas.kuna viibin hetkel eestist vaga kaugel ja olen sellises olukorras nagu olen,siis ei osanud kellegi muu poole poorduda.soon rasestumisvastaseid tablette Meliane,need on vahese hormoonisisaldusega,olen neid soonud juba 1,5 aastat.mul on kindel partner olnud 4 aastat.menstruatsioonidega ei ole ennem olnud probleeme.eelmine aasta leiti mul healoomuline kasvaja,mis havis iseenesest.olen normaalse kaaluga,vahe suitsetav,vahe alkoholi tarbiv.
probleem on selles,et kuna mu paevad peaksid hakkama see pyhapaev,15.6.kuid eelmine nadal,4.6 hakkas mu tupest voolama verd,m6ni paev ohtramalt kui teine paev ning veri on klimpis.olen soonud k6ik tabletid korralikult,ei ole jaanud yhtegi paeva vahele.eile,kui pesin end,arvan,et minust tuli loode.ei ole kindel,kuid seda see meenutas,see tuli koos vereklimbiga.see oli umbes poole cm pikkune. olin liialt ehmunud,et vaadata tapsemalt.
kysimus siis-kas see on v6imalik,et olin rase enda teadmata ja kas tabletid kutsusid esile iseenesliku abordi?kuna hetkel ei ole v6imalik mul arstile minna ja eestisse tulen nadala parast,siis kas teil oleks v6imalik mulle vastata kiiremaskorras?ette tanades!triin

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Triin
Kui Teil ka praegu esineb veritsust peaksite siiski leidma võimaluse , et pöörduda naistearsti poole. Mõnikord väga harva on võimalik rasestumine ka siis kui olete korralikult tablette kasutanud, näiteks kui esineb kõhulahtisus, kasutate juurde teisi ravimeid jne. Tehes kohe rasedustesti saate teada, kas tegemist oli rasedusega või mitte ( rasedushormoon jääb positiivseks mõni aeg ka peale raseduse katkemist, katkestamist).
Tervitades Aire Sekavin