Rasestumise võimalus 03.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline iseäralik küsimus. Nimelt, kas rasestuda on võimalik ainult suguühte ajal? S.t kui sperma väljub naise organismist väljaspool (võib-olla ainult puutud häbememokkade vastu ja läheb käte pihta) ja ennast kohe mitte pestes, kas siis on ka oht, et sperma satub kuidagi naise organismi ja naine võib rasestuda? Kas spermatosoidid on üldse elujõulised väljaspool organismi?

Vabandan rumala küsimuse pärast. Olen nimelt kuulnud, et mõned paarid ei kasuta ise ühist käterätikut seepärast, et kardavad, äkki võib naine rasestuda.

Aitäh!
Murelik noor

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

See võimalus on olemas kui spermatosoidid on väga aktiivsed . Siiski selline võimalus on harvaesinev. Käterätikuga üleminekut peaksin teoreetiliseks, kõne- alla tuleks kui on kokkupuude näiteks välisgenitaalidega või kätega. Dr. Kadastik