Sünnitus. 26.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Oen praegu 30 ja olen 7-ndat kuud rase.Esimene sünnitus oli väga raske ja pikk protsess(20 tundi).Kõigele lisaks lõppes see vereülekandega(emaka hüpotoonia vist.)Kas see tähendab,et mu järgmine sünnitus kulgeb samamoodi ja lõpeb taas vereülekandega?Ausalt öeldes teeb see mind üsna närviliseks.

Murelik tulevane ema.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Iga sünnitus on eriline ja ainukordne. Kindlasti ei pea Teie teine sünnitus olema sama raske kui esimene. Teie naistearst on kindlasti märkinud sellise raske tüsistuse ka Teie raseduskaardile (nii teab ka valvearst, kuidas Teie sünnitust paremini juhtida). Sünnitama minnes asetatakse Teile veeni kanüül ja platsenta sünni järgselt tehakse ennetavalt emaka toonust tõstvaid vahendeid.
Kerget sünnitust soovides Aire Sekavin