klamüüdia rasedana 28.04.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Kahjuks avastati mul klamüüdia, ootan last. Käimas praegu 15. nädal, kuid arst ei kiirusta ravi määrama (tea, kas on unustanud?). Olen väga mures, kuna olen kuulnud, et ravi peaks toimima ainult raseduse algstaadiumis. Järgmise arstivisiidi ajal algab mul aga juba 19. nädal. Kas selline info on õige? Mida teha? Arstikabinetti tungida? Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ravima peaks tõesti raseduse alguses. Teatud ravimid on, mida saab ordineerida raseduse ajal ja last need ei ohusta. Soovitaksin teil helistada arstile ja täpsustada seda. Tean, et mõningatel juhtudel on ravitud ka hiljem 20-nda nädalal. eriti kui mingeid kaebusi eelkõige ähvardava raseduse katkemise osas pole. Kui raseduse lõpus see haigus avastatakse, siis ravitakse ka päris hiljem. Seega ravida võib kogu raseduse ajal. Kui teil avastati see haigus raseduse algul, siis võiks ravidaga alustada kohe.