Rinnad raseduse ajal 31.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen natuke murelik, nimelt mul kadusid raseduse sümptomid- rinnad muutusid väiksemaks, kehakaal vähenes jne.
Tormasin arsti juurde, kus leiti, et loode elab, süda lööb, raseduse 8 nädal.
Aga ikka teevad mulle muret just rindade taastumine tavaliseks. Peaks ju ainult kasvama, mitte taanduma?
Muretsen loote pärast, äkki hakkab "surema"?

Lgp.
Liina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse algul on rindade tundlikkus eriti tuntav,hiljemte neid nii ei tunne. See ,et kehakaal langeb, on sageli tingitud iiveldusest ja oksendamisest raseduse algul. Peate normaalselt toituma ja sagedamini sööma, kuid korraga vähem. Kui lapsega on kõik korras,ei pea muretsema.