Rasestumine 28.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen oma mehega koos elanud üle 5 aasta, saame suvel mõlemad 30. Oleme terved inimesed. Kaks aastat tarvitasin antibeebi pille. Kuna tahtsime last, loobusin tablettidest ja arsti soovitusel hoidusime rasedusest veel 3 kuud. Peale seda üritasime last saada. Kolmveerand aasta möödudes pöördusime arstide juurde. Minuga oli kõik korras, mehe sperma olevat veidi hädine. Sai antioksüdante ja mingeid tablette. Üritasime edasi. Eelmisel sügisel läksime taas arsti juurde. Mul on enam-vähem regulaarne tsükkel 29-32 päeva, põletikke ja aborte pole olnud. Ultraheliga kontrolliti ovulatsiooniperioodi - OK. Mõõtsin 3 kuud basaaltem - OK. Ka mehe sperma on rahuldav, kõrgenenud oli prolaktiin. On võtnud rohtu juba 4 kuud.
Milles võib olla asi, kui me mõlemad oleme terved ja oleme proovinud erinevaid variante? Kuna mind pole kuigi palju uuritud, siis äkki on mul siiski midagi häda? Arstid soovitavad elada rahulikult ja sellele mitte mõelda, kuid see on väga raske (soovides rasestuda ei saa planeerida ka oma tööelu)?

Mida peaksime tegema?
Ette tänades,
Kaire

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kaire !
Viljastumine on väga keeruline bioloogiline mehhanism. Ma ei saa nõustuda väitega, et olete terved fertiilsuse mõttes.
Teil ei ole kunagi olnud rasedusi, seetõttu tuleb probleemi lahendamiseks ja diagnoosi püstitamiseks teha veel palju uuringuid. Teie m.tsükkel on pikk, seetõttu on ovulatsioone aastas vähem.
Palun toetage ja tunnustage oma meest ravis. Püüdke hoiduda hävitavatest hinnangutest (hädine sperma).
Palun lugege minu eelnevatest vastustest potentsidieeti ja nippe rasestumiseks. Suvel puhake ja nautige elu. Sügisel alustage õppimist, konsulteerimist, uuringuid jpm. Kui hingeliselt on väga raske, konsulteerige professionaalse psühholoogiga: samas portaalis Harri Küünarpuu.
Naistearst Galina Litter,